Корупція: біг з перешкодами
Декомунізація України
Випуск 09.04.2015

Корупція: біг з перешкодами

Гості програми

АРТЕМ СИТНИК
кандидат на посаду голови Антикорупційного бюро
Досьє

Народився в Кіровоградській області. 2001 - закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого, з 2001 - помічник прокурора Ленінського району Кіровограда, потім слідчий і старший слідчий, 2008-2011 - начальник слідчого відділу прокуратури Київської області, з 2011 - має адвокатську практику в адвокатській фірмі "Юридичні гарантії".

ІГОР АЛЕКСЄЄВ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВІД "НАРОДНОГО ФРОНТУ"
Досьє

Український політик та юрист. Народний депутат України 8-го скликання. Член Політради партії «Народний фронт». З травня по листопад 2014 — заступник Міністра юстиції України — керівник апарату.

МИКОЛА СІРИЙ
кандидат на посаду голови Антикорупційного бюро
Досьє

Народився у Воркуті (Росія). З початку 70-х проживав на Миколаївщині. Працював помічником прокурора Вознесенська (Миколаївська обл), 1998-1999 - заступник голови Державного комітету України з питань розвитку підприємництва, з 1999 - старший науковий співробітник Інституту держави і права ім.Корецького НАНУ, к.ю.н., з 2001 - керівник ГО "Юридичний клуб", член Ради адвокатів Києва.

Олег Барна
народний депутат, “Блок Петра Порошенка”
Досьє

Народився у Тернопільській області, правозахисник, педагог. Член партії «Блок Петра Порошенка». Народний депутат України 8-го скликання. Активний учасник Євромайдану в Чортківському районі та в Києві. Отримав поранення в голову та вибите праве плече внаслідок протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.

Експерти

ОЛЕКСІЙ ХМАРА
виконавчий директор Transparency International Україна
Досьє

Фахівець з аналізу державної антикорупційної політики, впровадження стандартів належного врядування та розвитку громадянського суспільства, ініціював створення коаліцій та мереж у сфері боротьби з корупцією, відкритості влади та прозорості державних закупівель, має понад 12-річний досвід роботи в громадському секторі та керує українським представництвом Transparency International. 2009-2010 - член Громадської ради при Урядовому Уповноваженому з питань антикорупційної політики, 2010-2012 - член Національного антикорупційного комітету при Президенті України.

ВІТАЛІЙ ШАБУНІН
голова правління Центру протидії корупції
Досьє

Експерт з питань парламентського лобіювання та політичного консалтингу. Координує групу протидії корупції в державних закупівлях та адвокаційний напрям діяльності Центру протидії корупції.

ОЛЬГА ВАСИЛЕВСЬКА
кореспондент ТСН
Досьє

Почала працювати у 15 років у місцевій газеті. Вісім років у друкованій пресі — газети «День», «Діло». З січня 2011 - кореспондент Телевізійної служби новин.

ЮРІЙ БУТУСОВ
головний редактор інтернет-видання "Цензор.НЕТ"
Досьє

Український журналіст, військовий експерт, 2000 – кореспондент видання “Киевские ведомости”, 2003 – журналіст “Дзеркала тижня”, 2004 - засновник і шеф-редактор інтернет-ресурсу "Цензор.НЕТ", 2005 - автор сценарію фільму "Помаранчеве небо" про події під час Помаранчевої революції, 2007 - очолив інформаційний холдинг СПУ, куди крім інтернет-сайту Цензор увійшла також газета "Товариш", 2008 - продюсер фільму "Ілюзія”.

Декомунізація України

Голосування

Чи переможемо ми комуністичне минуле заборонивши його символи?

49%
51%

Гості програми

Експерти

МИХАЙЛО ПАВЛІВ
політичний експерт
Досьє

Народився у Донецьку. Закінчив Донецький національний університет. Директор Фонду гуманітарних стратегій.

ТАРАС ЧОРНОВІЛ
народний депутат 3-6 скликань
Досьє

Народився у Львові. 1990-1994 - депутат Львівської обласної ради. 1998-1999 - радник голови НРУ В.Чорновола, з 1999 - керівник агітаційного відділу НРУ, помічник-консультант народного депутата Г.Удовенка, 2004-2005 - довірена особа кандидата на пост Президента В.Януковича, 2005 - 2006 - заступник керівника виборчого штабу ПР, 2006-2007 – радник Прем‘єр-міністра, 2009 – вийшов з Партії регіонів, 2011-2012 - член депутатської групи “Реформи заради майбутнього”.

АРТЕМ ЧАПАЙ
журналіст інтернет-видання INSIDER
Досьє

Народився в Коломиї. “Артем Чапай” - літературний псевдонім Антона Водяного. Вчився в Академії СБУ, покинув навчання під час акцій “Україна без Кучми”, бакалавр НаУКМА. 2008 - за результатами подорожі до Америки написав першу книгу “Авантюра” , 2011 - книга “Подорож із Мамайотою в пошуках України” потрапила до фіналу конкурсу Книга року BBC, квітень 2015 - спільно з Катериною Сергацковою видав книгу репортажів із Донбасу “Война на три буквы”.

Найкращі моменти програми

Відео-цитати та фото найцікавіших епізодів програми.

51% глядачів «Право на владу" вважають, що комуністичне минуле не здолає заборона символів
Компартія обов’язково буде заборонена – Мосійчук
Українських комуністів не існує – Мосійчук
Мосійчук пояснив, чому закони про декомунізацію прийняли напередодні 9 Травня