ЧОТИРИ РОКИ, ЩО ЗМІНИЛИ УКРАЇНУ
Випуск 30.11.2017

ЧОТИРИ РОКИ, ЩО ЗМІНИЛИ УКРАЇНУ

Гості програми

РУСЛАНА ЛИЖИЧКО
народна артистка України, громадський діяч
Досьє

Учасниця та переможниця різних пісенних конкурсів та фестивалів. 2003 - альбом “Дикі танці” з елементами гуцульської музики, у 2004 - перемога у конкурсі “Євробачення-2004”, народний депутат 5-го скликання, склала депутатські повноваження у 2007, з грудня 2013 - одна з активісток Євромайдану, Руслана є ініціатором руху “Стоп Вогонь”.

СЕРГІЙ ГОРБАТЮК
начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України
Досьє

2004-2014 - займає посади слідчого та старшого слідчого в особливо важливих справах ГПУ, з грудня 2014 - заступник начальника Головного слідчого управління - начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ, серед його основних завдань - вивчення обставин узурпації влади та всього комплексу злочинних дій, скоєних у період правління В. Януковича, розслідування масових вбивств учасників мирних акцій протесту на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

ІГОР ЛУЦЕНКО
народний депутат, “Батьківщина”
Досьє

Громадський діяч руху “За збереження історичної забудови Києва”. Працював у журналах “Компаньйон”, “Большие деньги”, “Власть Денег”, “Бізнес”, “Корреспондент”, був головним редактором “Економічної правди”, активний учасник Євромайдану. У січні 2014 Луценка викрали невідомі з Жовтневої лікарні Києва. Після того, як його били та допитували невідомі про фінансування та організацію Євромайдану, Ігорю вдалося врятуватися.

МИКОЛА КНЯЖИЦЬКИЙ
народний депутат, “Народний фронт”
Досьє

Народився у Львові. 1992-1994 - директор Центру телетворчості (програма "Вікна"), один з ініціаторів створення мережі недержавних станцій УНІКА, 1994-1998 - президент ЗАТ "ММЦ - СТБ", президент телеканалу СТБ, ведучий програми "Вікна-тижневик", 1998 - президент, голова правління ДАК "Українське телебачення і радіомовлення, президент НТКУ, 1998-1999 - голова адмінради ЗАТ "ММЦ-СТБ", 1999-2002 - член Нацради з питань телебачення та радіомовлення, з 2002 - засновник, партнер, президент компанії "Медіадім", 2005 - член президії Політради ПП “Трудова Україна”, 2007 - голова правління ВАТ "Телеканал "ТОНІС", 2008-2012 - ґендиректор ТК ТВі, директор ТОВ "ТРК "ТелеРадіоСвіт", народний депутат VII-VIII скликань, голова Комітету з питань культури і духовності, президент фонду "Суспільство", член Міжнародного пресового інституту (Австрія).

МУСТАФА НАЙЄМ
народний депутат, “Блок Петра Порошенка”
Досьє

Народився в Афганістані. 2004 - закінчив КПІ, 2004-2005 - журналіст у інформагентстві “Контекст-медіа”, 2005-2007 - видання “Коммерсантъ”, дописувач “Української правди”, 2007 - редактор-спецкореспондент “Свобода Савіка Шустера” - згодом “Шустер LIVE”, 2009 - ведучий програми “Чорне та біле”, “After live”, активіст журналістського руху “Стоп цензурі!, 2013 - один із засновників і головний редактор Громадського телебачення, 2014 - народний депутат, заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка”.

ВОЛОДИМИР ПАРАСЮК
народний депутат України, позафракційний
Досьє

Народився у Львівській області. Освіта середня. У лютому 2014 разом з самооборонцями не допустили захоплення приміщення консерваторії силовиками. Ввечері 21 лютого 2014 зі сцени Майдану заявив, що якщо політики до 10 ранку 22 лютого не виступлять з заявою, щоб Янукович йшов у відставку, активісти підуть на штурм зі зброєю. Рядовий спецбатальйону.

Експерти

ВІТАЛІЙ КУЗЬМЕНКО
учасник Євромайдану
Досьє

Освіта - історичний факультет Київського університету ім.Б.Грінченка. 30 листопада 2013 року був побитий спецпідрозділом “Беркут” в центрі Києва (закрита черепно-мозгова травма та перелом ліктьового суглобу), заарештований, був учасником Революції Гідності, влітку 2014 пішов добровольцем в АТО, воював у складі 54 та 131 окремих розвідувальних батальйонів, повернувся у 2016 році. Займався питанням розслідування справи 30 листопада 2013 року, для цього об’єднались в громадську ініціативу постраждалих 30 листопада "Покарати винних", громадський діяч, бере участь у журналістських проектах.

ВІТАЛІЙ ТИТИЧ
адвокат родин Небесної сотні
Досьє

Народився в Києві. Освіта - Київський національний університет ім.Т.Шевченка, Інститут післядипломної освіти Міжрегіональної академії управління персоналом, Національна Академії ВС, к.ю.н., висунутий ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” та ГО “Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан», голова Адвокатського об’єднання “Віталій Титич та Партнери”, засновник Об’єднання Адвокатів Адвокатська Дорадча Група (Адвокати Небесної Сотні), член Асоціації правників України, член Громадської ради доброчесності, арбітражний керуючий, має 17 років досвіду антикризового управління у справах про банкрутство та 12 років експертної діяльності для державних органів та міжнародних інституцій.

ДМИТРО СІМАНСЬКИЙ
голова експертної групи партії “УКРОП”
Досьє

Народився у Кіровограді. 1993 - КНУ ім. Т.Шевченка, 1991-1999 - робота в органах виконавчої влади Сімферополя та АРК, 1993-1999 - начальник відділу маркетингу, заступник директора ТОВ “Вишневий сад” та ТОВ “Спорт-Стіл” (Київ), 2001-2002 - редактор інформвідділу радіо “Континент” (Київ), з 2002 - приватний підприємець в галузі інформації, 2005-2010 - член Нацкомісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президенті, 2014-2015 - член політичної партії “Україна майбутнього”, з липня 2015 - член політради партії “Українське об’єднання українців УКРОП”.

МАРІЯ ВАСИЛЬЄВА
спеціальний кореспондент ТСН
Досьє

Народилась в Севастополі. Освіта - Таврійський гуманітарно-екологічний інститут у м. Сімферополь, факультет журналістики. Спеціальний кореспондент ТСН, спеціалізується на політичній тематиці.

МАКСИМ КОСТЕЦЬКИЙ
юридичний радник Transparency International Ukraine
Досьє

Магістр права НаУКМА, учасник та організатор міжнародних наукових конференцій та судових дебатів (зокрема Philip C.Jessup International Law Moot Court Competition, ELSA Moot Court Competition on WTO Law, Central Eastern European MCC, Monroe E. Price Media Law MCC). Працював Віце-Президентом Європейської Асоціації Студентів Права Україна (ELSA Ukraine), був одним із засновників Студентської Координаційної Ради під час Революції Гідності, тривалий час працював юристом в оборонно-промисловому комплексі, має значний досвід судового представництва та проведення комплексних правових досліджень.

Найкращі моменти програми

Відео-цитати та фото найцікавіших епізодів програми.

Провокація хабаря може стати аргументом проти НАБУ у європейських судах – Княжицький
Без політичної люстрації в країні нічого не зміниться – Сіманський
Між правоохоронними органами точиться війна, яка грає на руку хабарникам – Найєм
У затягуванні справі щодо Майдану винні вищі посадові особи - Горбатюк